INTERIÉR DESIGN

K dokonalému zážitku z pokrmů, které pro vás naši kuchaři připravují patří bezpochyby také prostředí ve kterém si naše speciality vychutnáte. Věříme, že právě dokonalá souhra všech "elementů" je klíčem k nezapomenutelnému gastrnomickému zážitku.

Návrh interiérového designu Ristorante Prosecco vytvořila architektka Barbora Vančurová v kombinaci se zkušenostmi spolumajitele Zdenka Šulce, který své dlouholeté provozní znalosti vtiskl do funkčnosti řešení interiéru. Inspirací byla láska ke kráse italské přírody s cílem maximálně citlivě zkombinovat moderní architekturu budovy Prosek Pointu s příjemným a útulným interiérem italské restaurace. Světlé a tmavé odstíny přírodních barev, masivní dřevo, jemná kůže či papír dávají pocit klidu a pohodlí každému návštěvníkovi. Výrazným prvkem je osvětlení ve tvaru papírových fusill od světoznámého návrháře svítidel Ingo Maurera. Dominantní dřevěný rám zrcadla z vyplaveného dřeva či váza z kmene palmy vhodně a nerušivě zaujmou vaše oči a podtrhnou eleganci klidného prostředí.
Moderním prvkem interiéru je vinný humidor hrající barevnými odlesky skvělých vín, který nejednou strhne vaše oči k důkladnějšímu prozkoumání.

Spojení pražské části Prosek s věhlasným názvem lahodného šumivého vína Prosecco na sebe nedalo dlouho čekat při výběru názvu restaurace. Pozorování jemného perlení ve sklence lahodného Prosecca je stejně příjemné, jako posezení u nás.